SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
ORUÇ DETOKSU

ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.00-18.00 arası cumartesi 10.00-17.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

  Oruç tutmak bir detoks örneğidir. Sindirim sistemi rahatlar. İlk günlerde görülen halsizlik yavaş yavaş toksinlerin dokulardan sökülüp atılması ile ilgilidir. 

   İftarda ve sahurda çok planlı hareket etmek gerekir. Oruç fazla yemek  ve çok çeşitli yemek yiyip ondan sonra hareket edemeyecek duruma gelme durumu değildir.
  İftarı bir hurma veya su ile açmak çok faydalıdır. Hipoglisemiyi düzeltir. Hayvansal proteinler, bitkisel proteinler, yağlar, nişastalı karbonhidratlar aynı iftar veya sahurda yoğun miktarda olursa hazımsizlik, kilo alma olur. Detoks tam işlevini göremez. Zaten kutlu peygamberimiz sofralardan tam tok kalkılmamasını isteyerek detoksun bir prensibini vurgulamıştır. 
  Gündüz sindirim sistemi toksinlerini atar. Bağırsakların yüzeyini kaplayan yılların pis, zehir katmanından bir miktar kopmalar başlar. Akşam bu süreci devam ettirmek için planlı yemek gerekir. İftarda et yoğunluklu ürün egemen ise yanında güzel bir sebze çorbası veya mercimek çorbası olmalıdır. Ve bol salata eklenmelidir. Rafine şekeri katmadan hazırlanan komposto çok faydalıdır. Meyve yemeklerden 2 saat sonra yenmelidir. Baklava türü tatlılar 3 günde bir yenmeli. Onun olduğu menüde nişastalı karbonhidratlar fazla olmamalıdır. (makarna, prinç türevleri , hamurişiler gibi)  Tatlı ihtiyacı için yaş ve kuru meyveler, keçiboynuzu, çok az şekerli meyve ve sebze tatlıları kullanılabilir.(ayva, kabak tatlısı v.b)

  Sahurda ise hayvansal olmayan ürünlere ağırlık verilir. Kurubaklagillere,sebze,meyvelere ağırlık verilebilir.

 Aralarda bitki çayları ve  birkaç bardak su içmek çok faydalıdır.

  Oruçta fiziksel detoks yanında ruhsal,zihinsel ve duygusal detoksta yapılmaktadır.
  Ruhsal olarak kişi rabbine daha yakın olmakta, manevi derinliği ve feraseti artmaktadır. Kimseyi kırıp incitmemektedir. Duygularını iyi yönetmekte, onlara hakim olmakta kötü duygularını temizlemektedir. Kişi zihnini sukunete götürmekte hased, öfke, intikam, gurur, kibir gibi zihinsel çatışmalardan uzak durmaktadır. Allah’ın evi olan kalbini sevgi, pozitif inanç ile süslemektedir.

 

  İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ

  MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ
  ADRES:
  Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.
  Hüseyin Yıldız Sk. No: A9 Blok D:2
  Beylikdüzü / İSTANBUL
  TEL:  (0212) 872 90 37    GSM:  (0542) 225 44 29 

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.