SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
İSTANBUL HACAMAT TEDAVİ MERKEZİ
MİRLIFE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ HACAMAT TEDAVİLERİ UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

HACAMAT FİYATLARIMIZ

01.11.19 TARİHİNDEN  İTİBAREN 6 KUPA 90TL'DİR. ÜZERİNE KUPA EKLENDİĞİNDE KUPA BAŞI 12.5 TL FİYAT ALINMAKTADIR.

   Kliniğimiz hafta içi 10.30-18.00 arası cumartesi 10.30-15.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

 

  Doktorumuz 21.02.2015-22.02.2015 tarihinde 1.etap ve 21.03.15-22.03.15. tarihlerinde 2.etapı olan  Üsküdar Üniversitesinin Bilhasder derneği ile birlikte doktorlara düzenlediği Sağlık Bakanlığı tamamlayıcı tıp müfredatına uygun  hacamat eğitimini teorik ve pratik olarak 40 saat şeklinde tamamlamıştır.

Doktorumuz Dr.Cevdet Mirmahmutoğulları 2012 yılı Haziran ayında merkezi İngiltere'de olan pakistanlı müslüman doktorların kurduğu dernek olan İNTERNATİONAL CUPİNG SOCİETY tarafından verilen eğitime katılarak hacamat uygulama sertifikası almıştır.

  Dr.Cevdet Bey 01.09.12 tarihinde düzenlenen uluslararası uygulamalı hacamat sertifikalı eğitimine katılarak başarı ile eğitimini tamamlamıştır.Sertifika çok önemli olup dünyada bu alanda otorite olan MALAY MEDİSİNE AT OUR FACULTY OF HOMEOPATHY MALAYSİA(MALEZYA MALAY HOMEOPATİ TIP FAKULTESİ) tarafından verilmiştir. 

Doktorumuz Eylül ve Ekim 2017'de Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı hacamat ve kupa eğitimini tamamlamış hem uygulama yetki belgesi hem de Hacamat Ünitesi açma yetki belgesi almıştır. 

  Hacamat vücudta hastalıklara yol açan, doku kirlenmesine yol açan,enerji düşüklüğüne yol açan kirlenmiş kanın özel vakumlama sistemi ile vücudtan alınmasıdır.

   Hacamat çok basitça yapılır.Klinik ortamında steril şartlarda yapıldığında hiç bir risk taşımaz.Kişiyi işinden gücünden alıkoymaz.Doku kirliliğine yol açan serbest radikaller hacamat ile vücudtan dışarı atılır.

 Hacamatı peygamberimiz bir çok hadiste tavsiye etmiştir.Peygamberimiz miraca çıkarken cebrail aleyhisselam peygamberimize hacamat yaptırmasını tavsiye etmiştir.

 Sağlığımızı etkileyen bir çok rahatsızlıklar aslında zihinsel ve ruhsal kökenlidir. Kanın temizlenilmesi ile belirgin bir dönüşüm olur.İnsanın sağlıklı,üretken,verimli,düşünebilme ve davranabilme yetisi gelişir.

 Bugün hacamat islam ülkelerinin yanısıra avrupa, amerika'daki bir çok klinikte başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

 FAYDALI OLDUĞU HASTALIKLAR
 Migren ve vücud ağrıları,ödemler,unutkanlık,konsantre olamama,halsizlik,enerji düşüklüğü,vesveseler,eklem rahatsızlıkları,bazı depresyonlar,tansiyon yükselmesi,metabolizma hızının yükselmesi,bel ve boyun fıtıkları,bazı deri rahatsızkları v.b.

 
HACAMAT HANGİ DURUMLARDA YAPILMAZ
 2 yaş altı ve 70 yaş üstü olanlar, büyük ameliyatlardan 1 yıl önce, katarakt ameliyatlarından sonra,göze lazer uygulamasından 1 yıl önce, hamilelere, adet döneminde olanlara,hemofililere,kan sulandırıcı kullananlara, kalpte stend veya pil takılı olanlara, bel fıtığı ameliyatından sonra 3 ay geçmemiş olanlara,beyin ameliyatından sonra 1 yıl geçmemiş olanlara, tansiyonu aşırı düşük olanlara,kronik ishali olanlara, kalp yetmezliği olanlara yapılmaz.

  Ayrıca organ nakli geçirenlere,diyaliz hastalarına,hemofili hastalarına,yapılacak bölge üzerinde yanık,varis,egzema,ben,sedef,vitiligo izi taşıyanlara yapılmaz.Bir bölgede protez varsa protez bölgesinin üzerine yapılmaz.Buraya sülük yapmak daha uygun olur.

 

 HACAMATIN YAPILIŞI ÇOK BASİTTİR

http://www.tamamsaglik.com/haberresim/hacamat3.JPG

 Hacamat 2 omuzumuz arasından, sırttan, başın değişik yerlerinden, alından, dizden yapılabilir.

 Hacamat ile pıhtılaşmış, pelteleşmiş, çürümüş, toksik kan vakumlama sistemi ile alınır.
 Önce yapılacak bölge batikon ile temizlenir. O bölgeye 1-3 dk vakum tutularak o bölgenin kanlanmasının artması sağlanır.

 Ardından o bölgeye steril jilet uçları ile 1mm derinlikte 0,5-1 cm uzunlukta ve 1'er cm aralıklarla kesik atılır.

 Ardından vakumlama tekrar yapılarak özel steril kupalara kirli kan toplanır.Parlak kırmızı kan gelinceye kadar o bölgeden toksin yüklü kan toplanır.

 Ardından tekrar o bölge batikon ile temizlenir.Ardından kantaron(yoksa zeytinyağı ) ile temizlenir.Açok kalması yara iyileşmesini hızlandırır.Gerekirse steril sargı bezi ile kaplanabilir.

 

   İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.

  MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ
  ADRES:
  Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.
  Hüseyin Yıldız Sk. No: A9 Blok D:2
  Beylikdüzü / İSTANBUL

  TEL:   (0212) 872 90 37    GSM:  (0542) 225 44 29dr.cevdet mirmahmutoğulları.
06.06.2012

Bu Haber 121006 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.