SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
AKUPUNKTUR
AKUPUNKTUR NEDİR?

ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.30-18.00 arası cumartesi 10.30-15.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

AKUPUNKTURDA YAKLAŞIM TARZI

  Canlılık için olmazsa olmaz faktörler chi, kan ve vücud sıvılarıdır.

  Chi’nin yavaşlaması, durgunlaşması tümörlere kadar yol açabilir.

  Kan chi’nin anasıdır.

  Kan shen’in (ruh ve akıl) evidir.

  Kan ve kalp iç içe geçmiştir.

  Akupunktura göre kan üretimi dalakta başlar. Dalak,akciğer, kalp, böbrek kan üretiminde etkilidir.

  İçi dolu organlar (zang) depolama görevinde bulunur. Bunlar kalp ,akciğer, dalak, böbrekler, perikart,karaciğerdir.

  İçi boş organlar(fu) fonksiyonel olarak önemlidir. İnce bağırsak, kalın bağırsak, mide, pankreas, safra kesesi, mesane bunlardandır.

  Akupunktura göre her organın vücud dışına uzanan enerjilerinin dolaştığı kanalları (meridyenler) vardır.

  Kalp ile ince bağırsak, akciğer ile kalın bağırsak, dalak ile mide, perikard ile üçlü ısıtıcı, böbrekler ile mesane, karaciğer ile safra kesesi çifttir. Enerji bunların birinden diğerine akar.

  24 ana enerji meridyeni vardır.

  Chi’nin dolaşımı şu şekildedir: Ağızda yiyeceklerin parçalanması ile çiğ açığa çıkmaya başlar. Mide de havadan gelen chi ile birleşir. Bu iki chi ve böbreklerdeki doğuştan gelen chi akciğerlerde birleşir. Akciğerden bu chi bütün vücuda dağılır.

  Akciğerlerin chi(enerji)yi dağıtışı şu şekildedir: akciğer-kalın bağırsak-mide-dalak-kalp-ince bağırsak-üçlü ısıtıcı,perikart,böbrek,mesane,safra kesesi,karaciğer. Karaciğerde chi dinlenir. Rahatlar. Temiz chi tekrar akciğer’e döner.

   AKUPUNKTURDA İĞNE BATIRILIŞI

   İğneler aşağıda gösterildiği şekilde 3 şekilde batırılabilir:

  DİK İĞNE BATIRILIŞI:                                        

  İğne deriye 90 derecelik bir açı ile batırılır.

  MEYİLLİ İĞNE BATIRILIŞI

  Nokta deriye ortalama 45 derece açı ile batırılır.

  YATAY İĞNE BATIRILMASI

  İğne deriye 20 derece ortalama açı ile batırılır.

  BATIRMA DERİNLİĞİ

  Ağrı kesici etki elde edilmek isteniyorsa iğne duygusu –IQ ‘ye ulaşılacak kadar iğne derin batırılmalıdır. Avrupa tarzında iğne 19 mm derinliğe kadar batırılabilmektedir.

  AKUPUNKTUR ŞU DURUMLARDA UYGULANIR:

  En ideal alanı ağrı tedavisidir. Migren, baş ağrıları,  lumbalji,diz ağrıları, eklem ağrıları, boyun omuz ve kol ağrıları intercostal nevralji, trigeminus nevraljisi,yüz felci,erken devre beyin felçleri, kas spazmları, astım, reflü, gastrit, ülser, geğirme, kabızlık, gece işemeleri, çekingenlik,i huzursuzluk, kötü alışkanlıklar, kekemelik, kulak çınlaması, periferik nöropati, bazı romatizmal hastalıklar, alerji ve cilt hastalıkları, ruhsal bozukluklar, uyku bozuklukları, hıçkırık, şişmanlık, sıgara ve alkol bağımlılığı.

  AKUPUNKTURUN KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR

   Çok aç olanlar. Tümörler, romatizmanın akut ve ateşli durumları, sistemik hastalıklar(adison gibi) teşhisi konmamış yüksek ateş,akut tüberküloz, kaşeksi, iğne yerinde skatris varsa, akut psikozun eksitasyon devresinde,hemofili, alkol intoksikasyonu, ilaç zehirlenmesi, diabetus mellitus’un ağır formları, akut karın hastalıkları, hamilelik, yüksek kortizon tedavisi alanlar.

  AKUPUNKTUR NASIL ETKİ EDER?

  Organlar ve vücut yüzeyi arasında sinirsel bir bağlantı vardır. Böylece hastalığın hangi akupunktur noktası ile bağlantılı olduğu tesbit edilmektedir.

  Hastalandığımızda, hastalanan organ ve dokuya ait akupunktur noktalarında yüksek gerilimli ve düşük dirençli anormallikler oluşur. Vücutta dolaşan meridyenler arasındaki dengenin oluşumunu sağlayan Chi enerjisini tekrar dengeye getirmek gerekir. İşte bu esnada akupunktur devreye girer.

  İğneler meridyen üzerindeki noktalara batırıldığında, enerji akışı kontrol edilir. Enerji yüksek veya düşükse enerji dengelemesi yapılır. Enerji olması gereken doğal ritmine sokulur.

  Akupunktur noktalarına iğneler sayesinde yapılan uyarılar sinir ağı boyunca beyindeki ilgili merkezlere gelir.Oradan gerekli organlara ulaştırılır.İlgili organ ve uzuvlarda enerji dengesi düzenlenir. Tedavi sonucunda, enerji sağlıklı hale getirilir. Kişi ruhsal açıdan huzur bulur. Zihni dinginleşir. Duygular normale gelir.

  Akupunktur bireyin kendi içindeki gücünü açığa çıkartır. Ve harekete geçirir 

  KULAK AKUPUNKTURU TEDAVİSİ

  Kulak bir mikro sistemdir. Kulakta tüm vücudtaki her hangi bir organı,bölgeyi temsil eden noktalar vardır. O noktalar pundoskop(deteskop) ile bulunur. Ya cihazın tedavi edici kısmı ile ya da akupunktur iğneleri, lazer, kulak küpesi,akuenerji  ile tedavi edilmektedir. Kulak küpesi haftada bir yapıştırılır.

  VÜCUD AKUPUNKTURU

  Vücud akupunktur noktalarına akupunktur iğneleri takılarak bölgesel ve genel etki yapılır.Kronik hastalıklarda genelde ilk iki hafta hafta da 3, sonraki 2 hafta haftada 2 sonra hafta da11 olmak üzere 15-25 seans arası tedavi yapılır. Bir çok durumda vücud ve kulak akupunkturu birlikte yapıldığında daha güzel sonuç alınır.

İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.

  MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ
  ADRES:
  Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.
  Hüseyin Yıldız Sk. No: A9 Blok D:2
  Beylikdüzü / İSTANBUL
  TEL:  (0212) 872 90 37    GSM:  (0542) 225 44 29

 DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
10.07.2012

Bu Haber 12485 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.