SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
BEL FITIĞI TEDAVİSİ
AKUPUNKTURLA BEL FITIĞI TEDAVİSİ

ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.00-18.00 arası cumartesi 10.00-17.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

BEL FITIĞI TEDAVİSİNDE AKUPUNKTURUN  ETKİ MEKANİZMASI

 İnsan vücudu 5 omura sahiptir. Omurlar arasında ise disklerimiz bulunmaktadır.Bu diskler bağ dokusundan meydana gelmiştir. Omurlar arasındaki hareket serbestliği disklerin görevi arasındadır. İnsan vücudu gün içinde eğilme,sağa sola dönme, küçük bir şeyi kaldırma hareketini çok fazla yapar.Bu durumda omurlar basınçla karşılaşır.Diskler bu basıncı merkezden kenara doğru akıllıca dağıtırlar.Diskin içi yaradan tarafından peltemsi,jel kıvamında,yumuşak maddeden oluşturulmuştur. Diskin dışıda özel korumalı lifli tabaka ile çevrilmiştir.

Günümüz insanı büyük şehirlerde hapsolmaktadır.Hareketsizlik tüm vücud sistemlerini olumsuz etkiliyor.Sürekli iş yaparken oturmamız,abur cubur yiyip kilo almamız,strese bağlı tüm beyin ve kaslarımızın gergin olması, yanlış postür bele büyük yük bindirir.

 Anlık ve hatalı hareketleri hepimiz yaparız.İşte bu durumlar ve ağır kaldırma gibi unsurlar diskin dış tabakasını aşındırır.Diskin muhafaza ettiği jel omurların arasına doğru yer değiştirir.Ve bel fıtığı tablosu böylece iyice oturur. Taşan sıvı artık sıvı özelliğini kaybetmiştir.Sertleşmenin ardından çevredeki damar ve sinirlere bası baslamıştır.

 Bu gelişmelerin ardından artık fiziki şikayetler devreye girer:Bel ve bacaklarda ağrılar, hareket kısıtlılığı,bacaklarda uyuşma ve kuvvet kayıpları v.b.

Fıtıklaşma arkaya da meyledebilir.O zaman idrar şikayetleri, cinsel yetersizlik belirtileri de tabloya eklenebilir. İleri düzey olup şiddetli belirti veren fıtıklar ameliyatla tedavi edilmektedir.Ancak ameliyat endikasyonu yoksa ilaç,egzersiz,masaj,fizik tedavi, akupunktur gibi yöntemler kullanılmaktadır.

AKUPUNKTUR BEL FITIĞINDA NE YAPAR:

-Ağrıyı giderir:Akupunktur iğneleri özel mekanizmalarla ağrı kesici endorfin hormonunu harekete geçirirler.

-Kasları gevşetme:Kulaktaki kas gevşetme noktalarına iğne ve kulak bantı takılarak tüm kaslar ve bölgesel kaslarda gevşeme sağlanır.   

-Akupunktur güçlü bir ödem çözücü etki yapar.Kulakta böbrek ve böbrek üstü bezi noktaları,idrar kesesi noktası,ACTH noktası uyarılarak güçlü bir ödem çözücü etki yapılır.Fıtık bölgesindeki ödem dağıtılır.Ödeme dayalı damar ve sinir basısı ortadan kalkar.

-Akupunktur psişik gerilimi azaltır. Seratonin ve endorfin denilen mutluluk hormonları beyin ve vücudta bir neşe hali,gevşeme hali oluştururlar.

 Akupunkturla bel fıtığı tedavisinde sujok el ve ayak akupunkturu da devreye girdiğinde sonuç daha yüz güldürücü olur. İlk 2 hafta haftada 3 kez, sonraki 2 hafta haftada 2 kez sonra haftada 1 kez 20 seans yapılır.

İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.

  MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ
  ADRES:
  Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.
  Hüseyin Yıldız Sk. No: A9 Blok D:2
  Beylikdüzü / İSTANBUL
  TEL:  (0212) 872 90 37    GSM:  (0542) 225 44 29

 DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
12.07.2012

Bu Haber 15361 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.