SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ
BOYUN FITIĞINDA AKUPUNKTUR BAŞARI İLE UYGULANIR

ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.00-18.00 arası cumartesi 10.00-17.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

AKUPUNKTURLA BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ

Boynumuz çok hassas bir eklemdir. Sürekli masa başında iş yapmamız,hareketsizliğimiz,sürekli araba kullanmamız gibi faktörler boyun yapımızı bozar.

 Boynumuz baş ve gövde arasında mükemmel bir iletişim köprüsüdür. Boynumuzun arka kısmı ense iç kısmı ise gırtlaktan oluşur.Boyun omurlarla kendini dik tutar.Üst 2 boyun omuru her türlü harekete karşı başı dik tutar.Boynumuzda önde ve arkada eklemler vardır.Arka eklemlerimiz boyunun bir çok rahatsızlıklarından etkilenir.

   Boyunumuz 7 omur ve aralarında 6 adet disk ile çevrelenmiştir.Omirilik boyun omurları arasındadır.Beynimize damarlar gitmektedir.İşte bu damarlar omur ve disklerin yanlarından giderler. Omurlarımız ile disklerimiz arasından ise ellere ve kollara hareket veren sinirler geçer.

BOYNUMUZU ETKİLEYEN PARAMAETRELER

İnsanımızın duruş ve oturuş bozuklukları çok fazladır. Kişi doğru ayakkabıyı giymiyorsa bile oluşan minimal darbeler boyunu da etkiler. Sürekli stres ve gerilim halinde bulunmakta boyna büyük bir yük bindirir. Sürekli olarak boyna binen yükü artıran iş kollarında çalışmakta büyük bir risk faktörüdür.

Boynumuzu etkileyen olumsuz durumlar sayesinde kireçlenmeler,boyun fıtıkları,omurganın düzleşmesi, disklerimizin elastikiyetinin kaybolması sonuçları olur.

 Dejenerasyon aşama aşama gelişir.Disklerin su miktarı kademeli olarak azalır. Disk liflerinde  azar azar yırtılmalar başlar.Jelatin kıvamındaki disk sıvıları yırtıklardan sızar,sinir ve dokuların üzerine yayılır. Boyun bölgesinde sinir ve dokulara belirgin baskı oluşmaya başlar. Ön ve arka bölgelerde ise kireçlenmeler kendini göstermeye başlar.

 Artık kişi hareket kısıtlılığı ve ağrıdan şikayet etmeye başlar.İlave şikayetler ise şunlardır: Baş dönmesi,baş ağrısı, halsizlik,keyifsizlik,aşırı gerginlik,kulak çınlamaları,kollarda uyuşma ve karıncalanmalar, takatsizlikler,sabah bitkin kalkmalar v.b

Yaygın olan boyun ağrısı çok az olarak omuzlara,kollara,2 kürek kemiği arasına sarkabilir. Sürekli boyun kaslarının gerilmesi spastik kas ağrılarına yol açar. Kişide bitkinlik süreklilik oluşturmaya başlar.

BOYNUM HAREKETSİZ KALIYOR DİYİP GEÇMEYİN

  Hareketsiz boyuna kan az gider,beyine yeteri kan pompalanamaz,hazımsızlık olur,böbrek ve karaciğer fonksiyonları olumsuz etkilenir.

Çoğu zaman boyun fıtıklarında asıl sorun fıtık olmaktan ziyade oluşan ödemin damarlara ve sinirlere bası yapmasıdır. Postür bozukluğu da kaslarda gerginlikler oluşturur.

Ameliyata karar vermeden önce çok yönlü inceleme gerekir. Damar ve sinirlere yapılan bası ve kas gerginliği kalktığında bir çok boyun fıtıklı da aylar içinde şikayetler azalır.

 AKUPUNKTUR NE YAPAR?

Kaslarda esneklik oluşur,tansiyon  normalleşir,ritm bozukluğu azalır, halsizlikler azalır,şişkinlik azalır,kulak çınlaması azalır, sempatik ve parasempatik sistem de bir uyum hali oluşur.Karaciğer’in çalışma verimliliği artar.Beyne kan akışı normalleşir. Akupunktur bağ dokularının kuvvetlenmesinde ciddi etki oluşturur. Doku kanlanmaları normal düzeye gelir.Ağrıyı çok azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir, halsizliği azaltır, damar ve sinir çevrelerindeki baskıyı azaltır.

İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.

  MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ
  ADRES:
  Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.
  Hüseyin Yıldız Sk. No: A9 Blok D:2
  Beylikdüzü / İSTANBUL
  TEL:  (0212) 872 90 37    GSM:  (0542) 225 44 29

 DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
12.07.2012

Bu Haber 6324 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.