SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
OZON TEDAVİSİ
OZON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAYIN

 OZON TERAPİ İLE  DAHA ENERJİK, SAĞLIKLI, NEŞE DOLU BİR HAYATA ADIM ATABİLİRSİNİZ.


OZON TEDAVİSİ

  Ozon tedavisi Alman tıbbi tedavi tekniğidir. Ozonlama farklı yöntemlerle yapılmakla birlikte en fazla kan yoluyla ozonlama olmaktadır. 100 cc kan damardan alınmakta, uluslar arası sertifikasyonlara sahip, kalibrasyonu yapılmış ozon cihazında üretilen ozanla ozonlanıp, kapalı devre sistemle  tekrar damara verilmektedir. Ozon terapi dokulara daha kolay oksijen bırakmaya, ümmin sistemini uyarmaya, büyüme faktörünün salınımını artırmaya, anti oksidan enzim miktarında artışa, eritrositlerdeki ATP enzimini artırarak enerji artışına, iyilik haline   neden olmaktadır.

   Kan yolu ile yapılan Ozon Terapi ile antioksidan sisteminde etkinlik artışıyla bağışıklık sistemi güçlenmekte, metabolizma hızlanmakta, eklem ve kıkırdakların rejenerasyonu sağlanmakta, kollojen doku aktive edilmekte, damar cidarı yenilenmekte, depresyon, halsizlik, keyifsizliğe neden olan doku hipoksisi giderilmekte, karaciğer rejenerasyonun önü açılmakta, vücudun kendini yenileme mekanizmaları harekete geçirilmektedir.

Günümüzde ozon tedavileri 16 ülkede geçerliligi kabul edilmis tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Günlük yasamın bir parçası olarak birçok  hastanede, klinikte ve özel terapi merkezlerinde ozon terapi güvenle  kullanılmakta yaptıranlara sağlıklı yaşamın kapılarını aralamaktadır.


OZON TEDAVİSİNİN YARARLARI:

Ozon bağışıklık sistemini güçlendirir. Ozon bakteri ve virüsleri öldürür.  Hücrelerin oksijen  seviyesini artırır. Ozon vücudu detoks eder. Ozon iltihabı azaltır. Ozon  kanserli hastada immüno aktivasyon yapar. Ozon yaşlanma karşıtıdır. 

 Ayrıca ozon tedavi; Kanı ve lenfatik sistemi temizler. Karaciğeri detoksifiye eder. Vücuttaki ürik asidi azaltır. Dolaşımdaki tıkanıklığı giderir. Yağları azaltır (kolestrol ve trigliseritler) Beyaz kan hücresi aktivitesini iyileştirmeye yardımcıdır. Hücresel metabolizmayı iyileştirmeye yardımcıdır. Anti-oksidan sistemin aktivasyonunu sağlar. Mikrosirkülasyonun ve periferik kanlanmanın sağlanmasını sağlar.  Kan viskozitesinin azaltılıp, akışkanlığının arttırılmasına destek verir. İmmün modülatör etkiye sahiptir. Analjezik etkiye sahiptir.

OZONUN UYGULANDIĞI BAZI BRANŞLAR;

Dahiliye, İç Hastalıkları, Kadın Doğum, Dermatoloji, Algoloji, Fizik tedavi ve rehabilitasyon, Gastroloji, Diş hastalıkları ve tedavisi, Veterinerlik

 

OZONUN FAYDALI OLDUĞU HASTALIKLAR:

Diyabet, ağrılı tüm kronik rahatsızlıklar (fibromiyalji, bel-boyun fıtığı, migren vb) , enfeksiyonlar  (vajinal enfeksiyonlar , otit vb) , yara bakımı, otoümmin hastalıklar, eklem ve romatizmal hastalıklar, kanser (bağışıklık sistemini güçlendirmek için) , dolaşım problemleri, bazı alerjik deri rahatsızlıkları, tüm enflamatuar rahatsızlıklar (ülseratif kolit, chron vb) , yara ve yanıklar, koah ve astım, iskemik kalp hastalıkları  

OZON SİSTEMİK VE LÖKAL ETKİ ELDE ETMEK İÇİN UYGULANIR.

SİSTEMİK UYGLAMALAR:

MAJÖR  OTOHEMOTERAPI

   En yoğun kullanılan, en fazla talep edilen yöntemdir.Bir seans 15-20 dk sürer. Haftada 2  10 seanslık kürler halinde uygulanır.

  Bu uygulama için hastadan  50-100 ml kan, vakumlu, steril, tek  kullanımlık, ozona dayanıklı setten oluşan özel kapalı bir sisteme alınır. Bu sistem içinde hastanın kanı, ozon jeneratöründen alınan doğru dozda, kişinin ihtiyacına özgü  belirlenen ozon ile ozonlanır. Bundan sonra hastanın ‘‘kendi kanı’’ aynı transfüzyon setinden geri verilir. Ozon+kan reaksiyonu vücudun dışında meydana gelir.

 

İV. SERUM FİZYOLOJİK İÇİNE OZON VERİLMESİ

  Plastik serum fizyolojik içine cihazda üretilen ozon verilir. Yan etkilerinden dolayı ve etkinliğinin az olmasından dolayı çok tercih edilmez.

RECTAL İNSUFLASYON

Hem sistemik hemde lökal etkiler için kullanılır. Major otohemoterapinin (damardan yapılan ozon) alternatifidir. Yüksek dozlarda kullanılır. Damar yolunun açılmasının zor olduğu durumlarda, çocuklarda, kanser hastalarında, karaciğer hastalıklarında daha çok tercih edilir.

MINÖR TERAPİ

Bu uygulama için ozona dayanıklı, tek kullanımlık, bir şırınga içinde, hastanın 3-5 ml kanıyla karıştırılmış ozon intramüskuler (kalçadan veya koldan) olarak tekrar hastaya verilir.Genelde alerjik hastalıklarda, bağışıklık sistemini güçlendirmek için, viral enfeksiyonlardan korunmak için yapılır.

 

TOPİKAL (LÖKAL) UYGULAMALAR

     Torbalama, intra dermal-subkutan uygulamalar, ozonlanmış su, i.m, i.a, intra discal enjeksiyon, ozon sauna, ozonlanmış yağ,  kulak uygulamaları, intra vaginal uygulamalar, intra vesical uygulamalar, intra thekal uygulamalardır.

   Ozonun kanla uygulamasında max. 40 gama, açık yaralarda max. 100 gama, rectal veya vajinal insuflasyonlarda max 70 gama,  intramüscüler uygulamalarda max 20 gama dozları kullanılır.  Yüksek dozlarda ozon kullanımının daha çok antiinflamatuvar, bakterisidal, antiviral, anti mikotik etkileri oluşurken; düşük dozlarda ise oksijenasyonu, hücre proliferasyonunu, savunma direncini artıran etkileri olmaktadır.

MİRLİFE GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP KLİNİĞİ

DR CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

ADRES: Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.

Hüseyin Yıldız Sok. A9.Daire:2 Beylikdüzü.

Tel:212-8729037. Watsap hattı: 542-2254429

Web adresi: www.tamamsaglik.com

www.facebook.com/mir.akupunktur

www.youtube.com/user/tamamsaglik

  

DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
20.1.2020

Bu Haber 7126 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.