SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.233.224.8
 
GASTRİT TEDAVİSİ
AKUPUNKTURLA GASTRİT TEDAVİSİ

 

  

ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.00-18.00 arası cumartesi 10.00-17.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

GASTRİT NEDİR?

Farklı  faktörlerin etkisiyle mide mukozasında iltihabi hücreler birikir. Bu şekilde midenin iç yüzü iltihaplanır.Gastritin oluşturduğu deformasyon ülserin biraz gerisindedir. Önlem alınmazsa gatrit zemininde ülser gelişebilir.

  Gastritlerin önemli bir kısmı bakteri kökenlidir. Ağır,dengesiz,karışık yemekler çok tehlikelidir.Aşırı hamur işi,çok baharatlı yiyecekler,sürekli ilaç kullanma,sık gripler,safra kesesi,pankreas hastalıkları, hareketsiz yaşam,aşırı siyah çay, sıgara,alkol,kahve tüketimi gastrite kapı aralar.

Gastritler akut ve kronik olarak karşımıza çıkmaktadır.Akut durumda karında ağrı,gaz,geğirme,yanma,ekşime,bulantı şikayetleri olur. Kronik durumda ise daha çok şişkinlik,doygunluk hissi,bulantı,iştahsızlık,ağızda kötü tat olur.

 Gastritin endoskopi ile kesin teşhisi konulup tedavi edilmelidir.

Tedaviye başlamadan önce hastalığın nedenini tespit etmek gerekir.

   AKUPUNKTURLA GASTRİT TEDAVİSİ

Detaylı anamnez alınır.Endoskopi ve diğer tetkikleri incelenir.Mide hastalıklarının bir çoğu stres ve psikolojik durum ile ilgilidir.

Kulak akupunkturunda mide girişi,mide çıkışı, noktaları,safra kesesi, pankreas noktaları ,psişik noktalar gibi noktalar akupunkturla tedavi edilir.

Sujok el akupunkturunda midenin yansıma alanlarına özel masajlar yapılır. İlgili vücud noktaları da tedavi altına alınır. İhtiyaç olduğunda ayak sujok ve refleksoloji noktalarına özel masajlar yapılır.

İlk 2 hafta haftada 3, ondan sonraki 2 hafta haftada 2 sonra haftada 1 toplam 15 seans tedavi yapılır.

Aynı yöntemle tedavi reflü ve ülser hastalarına da yapılmaktadır.

Hastalar sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme genel kurallarına uyar hale getirilmekte, günlük biyoritime uygun günlük zaman planlaması yapılmaktadır.

Akupunktur reflüde de bataklığı çürütmekte, reflü bölgesindeki peristaltik hareketlerdeki düzensizliklerde tedavi edilmektedir. 

İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.

  MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ
  ADRES:
  Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad.
  Hüseyin Yıldız Sk. No: A9 Blok D:2
  Beylikdüzü / İSTANBUL
  TEL:  (0212) 872 90 37    GSM:  (0542) 225 44 29

 DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
25.07.12

Bu Haber 5855 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.