SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.231.226.13
 
SIGARA BIRAKMA
HİPNOZ VE AKUPUNKTURLA SIGARA BIRAKMA


ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.30-18.00 arası cumartesi 10.30-15.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

HİPNOZLA SİGARA BIRAKILIR MI?

Günümüzde sigara içmenin gereksiz bir alışkanlık olduğu, sağlığa zarar verdiği ve kişiyi ikinci sınıf bir vatandaşa dönüştürdüğü kabul edilmektedir. Hemen hemen hergün sigara alışkanlığı nedeniyle sağlığını kaybedenlerin kazandıkları rekor tazminatlar medyada duyurulmaktadır. Bilim ve teknoloji ilerledikçe, laboratuar araştırmaları geliştikçe, tütünün zararları ve gereksizliği daha da açığa çıkmaktadır. Herhangi bir nedenle olursa olsun, daha genç yaşlardan başlayarak kazanılmış bu alışkanlıktan kurtulmak yüzmilyonları ilgilendirmektedir. Gerçekten, sigara bırakıldıktan en geç beş gün sonra bedensel ihtiyaç sıfıra inmektedir. Çeşitli metot ve uygulamalar sigaraya son verme isteğine cevap vermeye çalışmaktadır.

Sigara ağırlıklı bir psişik alışkanlıktır. Bu alışkanlıktan kurtulmak isteyen kişi kendi özgür irade ve arzusuyla bırakmaya çalışır. Ne var ki bazen bu istek olumlu sonuçlanamaz. Özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde daha çok olmak üzere sigara ikram vesilesi olduğundan bireyi zorlamaktadır. Sigara, uyuşturucalarda görülen bağımlılık ve yoksunluk duygusu yapmaz. Aradaki bağ tamamen psikolojik ve biraz da fizyolojiktir. Sigarayı bırakmanın temel kuralı sigarayı bırakmaya karar vermekle başlar. Birey kendi iradesiyle de bırakabilir, ancak herkes bunu başaramaz. İşte o zaman bir aracıya, bir rehbere ihtiyaç vardır. Alışkanlığı zihninden silip atmada hipnoz iyi bir aracıdır, uygulayan ise kişinin istemini pekiştiren rehberdir. 

SİGARA İLE İLGİLİ BİR TELKİN ÖRNEĞİ:

Gönüllü, istenilen hipnoz derinliğine ulaşınca sigara ile ilgili telkine başlanır. "...Sigaranın sağlığa zararlı gereksiz bir alışkanlık olduğunu hiç unutmayacaksınız... Sigara zehir gibi acı, damarları daraltan bir alışkanlık... Bu andan itibaren sigaradan zevk ve tad almayacaksın... Zehir gibi acı bulacaksın... Sigara içmeden de yaşantını sürdürebilirsin... Kendi sağlığın ve istediğin için bırakacaksın... Bahane aramadan sigarayı bırakabilirsin... Ne sinirlerin bozulacak, nede iştahın açılacak... Sigara içenlerin yanında rahatsızlık duyacaksın... Hemen o yeri terkedeceksin... Farkında olmadan eline alıp dudağına götürdüğünde, dudaklarına değer değmez ateş değmiş gibi rahatsız olacak fırlatıp atacaksın... farkında olmadan çektiğin nefesleri zehir gibi acı bulacak, gözün yaşaracak, öksürüp aksıracaksın. Sigara olmadan da yaşantını sürdürebilirsin. Sen ikinci sınıf insan değilsin... İstediğin için bırakacak ve terk edeceksin. Yaşantın değişmeden terk edeceksin..."

Hipnozun ikinci adımında konsantrasyon derinleştirilerek sözlerimi benden sonra tekrarlayarak "benimse" komutu verilir. Bu defa benzeri telkin kalıbı. "Sigarayı içmeyeceğim. Zehir gibi acı bulacağım. Sigara sağlığı zararlı gereksiz bir alışkanlık. öksürten, aksırtan zehir gibi acı bir alışkanlık. Terkediyorum bahane aramadan terkedeceğim..." gibi gönüllü ağzından tekrarlatılır.

Seansın üçüncü ve son bölümünde. Gönüllü rahat ve huzur dolu nefesler alırken hipnozitör başaracağını ifade eden bir tonla motivasyonu destekler. "Sen güçlüsün... İstediğin ve inandığın için bırakacaksın. Gerçekten sigara gereksiz bir alışkanlık... İçmesen de olur. Zehir gibi acı... Sen ikinci sınıf insan değilsin... Hemen bu andan itibaren bırakabilirsin", gibi ifadeyle seans sonlanır. Birkaç seans sonra sigara bırakılmış olmalıdır. Hâlâ bitmediyse, nedeni araştırılmalıdır.

   Kliniğimizde sıgara bırakma da eft duygusal özgürlük terapisi, hipnoz ve hipnoz bitiminde kulak akupunkturu yapılmaktadır.DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
10.07.12.

Bu Haber 27548 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.