SİTE MENÜ
DOKTORUMUZ

DR. CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

TÜM SAĞLIK SORUNLARINIZI ÜCRETSİZ DANIŞABİLİRSİNİZ 

İLGİ ÇEKENLER
DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI'NIN ŞİİRLERİ
HACAMAT FAYDALARI
NEDEN DETOKS YAPMALIYIZ?
DETOKS,SERBEST RADİKALLER VE YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
DETOKS NEDİR NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
TOKSİN NE DEMEKTİR
ORUÇ DETOKSU
BEDENİMİZ KENDİNİ NASIL TEMİZLER?
ÖZ GEÇMİŞİM
YOGA
 
İSTATİSTİKLER
Online : 1
Toplam : 10999
IP Adresiniz : 3.233.224.8
 
HOMEOPATİ NEDİR?
HOMEOPATİK TABLET İLAÇ DEĞİL İLACIN RUHU,ENERJİSİ VE ŞİFA ÖZÜDÜR.

ÖNEMLİ NOT:    Kliniğimiz hafta içi 10.00-18.00 arası cumartesi 10.00-17.00 arası açıktır. Randevu, adres  bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgisi mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi arayıp üç kez çaldırıp bırakırsanız asistanım veya yardımcım ertesi gün 11.00'da sizi arar. Aranmadığınızda veya size ulaşılamadığında mesai saatleri içinde  tekrar arayabilirsiniz. 212'li hat meşgul çalarsa 15 dk sonra tekrar arayınız. Acil durumlarda 212-8729037'ye ulaşamazsanız Doktor Bey'in 542-2254429 nolu cep telefonunu arayabilirsiniz.

HOMEOPATİ

 Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (= benzer) ile pathos ( = acı çekmek, hastalık) kelimelerinden oluşur, benzeri benzer ile tedavi etmek anlamına gelir.

Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan’da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp ( veya Alternatif Tıp) yöntemi insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar. Homeopatik tedavide, doğanın değişik alanlarından seyreltilerek elde edilen ilaçlar, kişinin kendi kendini doğal bir şekilde iyileştirmesi için vücuda ivme verir. Bu tedavi şeklinin etkili bir yöntem olduğu sağlıklı insan üzerinde binlerce kez ispatlanmış olup bilimsel bir sistem olduğu kabul edilmiştir.

Homeopatik ilaçlar; bitkilerden, hayvanlardan, minerallerden  ,madenlerden veya hayvanlara ait hastalıklı dokulardan yüksek oranda seyreltilerek etkin hale getirilir.  Belli bir seyreltme noktasından sonra artık ilacın elde edildiği madde yok olur ve sadece onun enerjisi veya o maddenin ruhu olarak nitelendirebileceğimiz kısmı kalır.

   Homeopati de ana öz;sağlıklı bir insanda hastalığa yol açan bir madde çok az miktarda alındığı takdirde sözkonusu hastalığı hasta bir insanda tedavi eder. Bu süreç içinde hasta insanın sahip olduğu yaşam gücü aldığı ilaçla daha da güçlenmek için harekete geçer ve vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlar.

Homeopati kendi başına bütünsel bir tedavi sistemi arzetmektedir. Her ne kadar tanımlanırken aşı mantığı üzerinden açıklanmaya calışılsa da esasen bir aşı uygulaması ile alakası yoktur. Homeopatik ilaç ile yukarda açıklandığı üzere maddelerin seyreltilmiş ve maddesellikten uzaklaşmış formları kullanılmaktadır.

  Aşı da ise hastalık ajanları ölü veya canlı olarak direkt vücuda verilir ve vucut bunlara karşı koyabilmak için antikor üretir. Homeopatide ise adeta verilen ilaç ile o maddenin enformasyonu üzerinden yalancı semptom oluşumuna yol açılır ve bu semptomu yok etmeye çalışırken vücut esas hastalığı da ortadan kaldırır. O nedenle homeopatik ilaçlar sağlıklı insanlar üzerinden denenerek olumlu sonuçlar sonucu simya kitaparına (Materia Medica) alinmıştır. 

Homeopati genelde hastalık semptomları olması durumunda uygulanmaktadır. Sadece kanser durumunda aile anamnezinde yoğun kanser vakaları var ise ve söz konusu kişide de sistemsel zayıflıklar gözlemleniyorsa kanser koruması kullanilır,

Homeopatik tedavi genelde akut veya kronik hastalık tedavisi şeklinde uygulanır. Özellikle kronik hastalıkların tedavisi hastanın genel yapısına hitap eden bir ilaçla yapılır. Bu tedavinin süresi ise hastalığın aşamasına, o ana kadarki uygulanan diğer agresif tedavi yöntemlerindeki alınan ilaçlara, vurulmuş olan aşılara ve hastanın gösterdiği çabaya göre değişir.

Homeopatik tedavi şekli detaylı bir görüşme (ilk anamnez) sonrasında tamamen hastanın yapısına ve hastalığın karakterine göre homeopat tarafından belirlenir. İlk anamnezle birlikte hasta ve uzman homeopat ortak bir gelişim/değişim sürecine girerler ve hasta kendini iyi hissettiği zaman bu süreç tamamlanmış olur.

  Homeopatik ilaçların alınma sıklığı da hastanın durumuna göre değişir. Bazı ilaçlar bir kereye mahsus verilir, bazıları her gün ve bazıları ise gereken durumlarda alınır. Hasta tamamen kendisini tedavi eden uzman homeopatın talimatı üzerine hareket etmelidir. Bu arada uzman homeopat hastanın uyması gereken diğer hususlar konusunda hastaya da bilgi verir. Hasta bu hususlara uymalı ve uzman homeopatına kontrol görüşmelerinde durumundaki gelişmeleri rapor etmelidir.

HOMEOPATININ SINIRLARI VE BAŞARILARI

Her tedavi alanında olduğu gibi tabiiki homeopatininde sınırları vardır ve gerektiğinde diğer tedavi yöntemleriyle beraber çalışmalıdır. Kanser gibi hastalıklarda kanserin aşaması ve bazı hastalıklarda vücudun yıpranmışlığı tedavinin başarısını belirler. Ya da ağır organ hasarı sözkonusu olan bir hastada başka yöntemlerinde tedaviye dahil edilmesi gerekir.

   Diğer yandan homeopatik tedaviyle uyuşmayan durumlarda var. Örneğin hasta düzenli olarak Antibiyotik, Kortizon, iltihap dindirici vs. alıyorsa homeopatik tedavi başarılı olamayabilir. Ayrıca çok nadir de olsa bazı insanların homeopatik ilaçlara karşı aşırı hasassaslığı ya da aksine duyarsızlığı gözlemlenmiştir.

Homeopatinin başarı gösterdiği alanların bazıları:

·         Migren ve diğer baş ağrıları

·         Çocuk hastalıkları ve gelişim problemleri

·         Alerjiler, Cilt hastalıkları

·         Solunum yolu hastalıkları, Astım

·         Romatizma, eklem ve kemik hastalıkları.

·         Depresyon, Panik atakları, korkular,

·         Uykusuzluk, değişik kriz dönemi problemleri

·         Üşütmeye yönelik hastalıklar, Grip ((Üst Solunum Yolları Enfeksiyonları -ÜSYE)

·         Kadın hastalıkları, menstrual düzensizlik

·         Kadınlarda buhran dönemi, menopoza giriş zorlukları

·         Kıskançlık, ağır üzüntü,

·         Kanser önleme, kanserin tamamlayıcı tedavisi ve kemoterapi sonrası tedavi

·         Değişik organsal hastalıklar (kalp, sindirim sistemi, akciğerler, kemik, kas vs.)

·         Psikosomatik hastalıklar

·         Şeker, Karaciğer hastalıkları

·         Böbrek ve idrar yolları hastalıkları

·         Ve başka birçok hastalık

TARİHTE HOMEOPATİ

Homeopati “maddeler seyreltildikçe etki güçleri artar“ prensibine dayanmaktadır.- Bu prensip tarihte ilk defa antik Yunan döneminin en tanınmış hekimi olan Hippokrates tarafından farkedilmiştir. Fakat bu doğa prensiplerini ilk defa Doktor, Eczacı ve Kimyacı olan Samuel Hahnemann kendi üzerinde yaptığı denemelerle doğrulamış ve bu gücü hastalıkların tedavisinde kullanmayı bir bilim haline getirmiştir.

HOMEOPATİNİN PRENSİPLERİ;

1.     Benzerlik prensibi: “Similia similibus curentur“ “Benzeri benzer ile tedavi etmeli“

  Buna örnek olarak kahveyi verebiliriz. Kahve kalp çarpıntısı ve uykusuzluğa sebep olur. Bu nedenle kalp çarpıntısı ve uykusuzluğa sebep olan hastalık kahvenin yüksek sıvılaştırılmış formu ile tedavi edilebilir. Aynı şekilde yemek yapmak için soğan doğrarken kişinin gözleri yaşarır ve burnu akar. Buna benzer rahatsızlığı olana soğan tentürü verilirse hasta iyi olur. 

  Hahnemann 1790 yıllında kına kına kabuğundan elde ettiği tentürle kendi üzerinde tedavi denemeleri yapmıştır. O zamanlar kına-kına sıtmaya karşı kullanılmıştır. Hahnemann kendi üzerinde yaptığı deneylerde kına-kına tentürü aynı sıtmada olduğu gibi rahatsızlıklara sebep olduğu tesbit edilmiştir. 

     İyi bir homeopatik ilaçın  tanımlama bilgisi net olmalıdır.

2.     Bireysel hastalık şeklini tam kavrama ve detaylı bir anamnez

3.     Tek dozla tedavi

4.     İnsanlarla alakalı olması

5.     Hayat kuvveti; tedaviye vücudun kuvvetinin azaldığı yerden başlar.

6.     İçten dışa, yukarıdan aşağıya,sağdan sola doğru iyileşme olur.

Homeopati vücudun savunma direncini artırır. Bir ilaç birden fazla hastalığa iyi gelebilir.

Homeopati rabbimiz tarafından insana verilen kendi kendini iyileştirme gücünü hareket geçirir.Homeopati semptomu baskılamaz. Semptomu oluşturan hastalık kökenini yok etmeyi amaçlar.

Homeopatik  ilaçta potansiyalizasyonla  ilaç özü zararsız hale getirilir. Maddesel olan maddesel olmayana enerjitik olarak dönüşür.

Ana maddenin biyolojik ve fiziksel madde özelliği yok olur.Taşıyıcı maddeye enerji ve bilgi aktarılır.

Homeopatik ilaç hem cismen hem ruhen etki eder.

Homeopati ile fiziksel, duygusal ve ruhsal her tür hastalığı tedavi etmek mümkündür. Üstelik bu ömür  boyu ilaç kullanarak değil,  çoğu zaman tek bir ilaç ve tek bir doz ile sağlanabilmektedir.

   Yaşlılar , hamileler ve bebeklerde homeopatik  ilaçlar güvenle kullanılabilir.
İlaç alındığında ilk günlerde hapşırma, burun akıntısı, geçici baş ağrısı, kaşıntı, nezle gibi belirtiler az hasta da olabilir. Bunlar normaldir. İlerleyen günlerde azalarak geçer. Her insan için ayrı tedavi süresi vardır.

    Hemopoetik ilaçla dışa yansıyan belirtiler en son iyileşir.

  Homeopati viral enfeksiyonlarda en iyi yöntemdir.

İlaçlar yemekten 30-60 dk önce alınır. İlaç alımından bir saat önceden bir saat sonraya kadar kahve, sıgara, mentollü sakızlar, nane, kekik,ada çayı,siyah çay,yeşil çay, hastane ilacı alınmaz.

Homeopatik ilaç materyal bazında değil, enerjitik bazda etkiler. Homeopatik ilaç hastanın aldığı ilaçlarla olumsuz etkileşime girmez. Homeopati de organ dengesi kurulur.Tüm dengesizliği gideren ilaç verilir.

Homeopati de hiçbir zaman yüksek doz yoktur.Homeopati de amaç bozulan vücud balansını sağlamaktır. Akıl,ruh ve beden balansı sağlanmaya çalışılır.Homeopati insan da mevcut güçleri farkına vardırıp harekete geçirir.

Homeopati de vücudun neresinde kuvvet az ise oradan tesir etme başlar.

MİRLİFE AKUPUNKTUR VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

DR.CEVDET MİRMAHMUTOĞULLARI

 

 

 

 DR. Cevdet Mirmahmutoğulları
17.9.2014

Bu Haber 5019 Defa Okundu

 

 HABER YORUMLARI

Yorum Ekle   

Bu haberle ilgili henüz yorum yapılmamış...

 

 

AKUPUNKTUR, ZAYIFLAMA, SİGARAYI BIRAKMA,HACAMAT,GIDA ANALİZİ / tamamsaglik.com

Yönetici  

     
www.facebook.com/mir.akupunktur www.twitter.com/mir_akupunktur www.youtube.com/user/tamamsaglik
     

AKUPUNKTUR, BEL FITIĞI TEDAVİSİ, BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, ALERJİ TEDAVİSİ, GASTRİT TEDAVİSİ, HACAMAT TEDAVİSİ, HACAMAT NEDİR ?, HACAMAT NASIL YAPILIR ?, HACAMAT HADİS-İ ŞERİFLER, HACAMAT NOKTALARI, HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?, AKUPUNTUR İLE ZAYIFLAMA, AKUPUNKTUR İLE SİGARA BIRAKMA, GIDA İNTOLERANS TESTİ NEDİR?, GIDA VE ALERJİ YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR, ALERJİ VE ALERJEN TESTİ, VÜCUD ANALİZİ, VÜCUT TESTİ, GIDA VE ALERJİ TESTİ

  haberler Her hakkı saklıdır tamamsaglik.com 2009-2012 Site : ©

Bu Site WEBurada.NET Yapımıdır.