HACAMAT TEDAVİSİ

HACAMAT TEDAVİSİ

HACAMAT TEDAVİSİ

 

MİRLİFE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ HACAMAT TEDAVİLERİ, UZMAN DOKTORLAR TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

HİCRİ HACAMAT GÜNLERİNİ 0212-8729037'DEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Bir seansda ortalama 8 kupa atılmaktadır.

''ÖNEMLİ NOT: Kliniğimizde hafta içi 11.00-18.00 arası, cumartesi 11.00-15.00 arası hizmet verilmektedir. Pazar günleri kapalıyız.

Randevu, adres bilgisi, hazırlık bilgisi, tedavi bilgileri mesai saatlerinde 212-8729037'den alınmaktadır. Mesai dışında 212-8729037'yi 5 kez çaldırdığınızda telefon  benim kullandığım 542-2254429 no'lu telefona yönlendirilmektedir. Mesai dışında bu numaradan benimle görüşebilir, cevap veremezsem whatsapp mesajı atabilirsiniz.

Dr Cevdet Mirmahmutoğulları

 

  Doktorumuz 21.02.2015-22.02.2015 tarihinde 1.etap ve 21.03.15-22.03.15. tarihlerinde 2.etapı olan  Üsküdar Üniversitesinin Bilhasder derneği ile birlikte doktorlara düzenlediği Sağlık Bakanlığı tamamlayıcı tıp müfredatına uygun  hacamat eğitimini teorik ve pratik olarak 40 saat şeklinde tamamlamıştır.

Doktorumuz Dr.Cevdet Mirmahmutoğulları 2012 yılı Haziran ayında merkezi İngiltere'de olan pakistanlı müslüman doktorların kurduğu dernek olan İNTERNATİONAL CUPİNG SOCİETY tarafından verilen eğitime katılarak hacamat uygulama sertifikası almıştır.

  Dr.Cevdet Bey 01.09.12 tarihinde düzenlenen uluslararası uygulamalı hacamat sertifikalı eğitimine katılarak başarı ile eğitimini tamamlamıştır. Sertifika çok önemli olup, dünyada bu alanda otorite olan MALAY MEDİSİNE AT OUR FACULTY OF HOMEOPATHY MALAYSİA(MALEZYA MALAY HOMEOPATİ TIP FAKULTESİ) tarafından verilmiştir. 

Doktorumuz Eylül ve Ekim 2017'de Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı hacamat ve kupa eğitimini tamamlamış hem uygulama yetki belgesi hem de Hacamat Ünitesi açma yetki belgesi almıştır. 

  Hacamat vücudta hastalıklara yol açan, doku kirlenmesine yol açan,enerji düşüklüğüne yol açan kirlenmiş kanın özel vakumlama sistemi ile vücudtan alınmasıdır.

   Hacamat çok basitça yapılır.Klinik ortamında steril şartlarda yapıldığında hiç bir risk taşımaz.Kişiyi işinden gücünden alıkoymaz. Doku kirliliğine yol açan serbest radikaller hacamat ile vücudtan dışarı atılır.

 Hacamatı peygamberimiz bir çok hadiste tavsiye etmiştir.Peygamberimiz miraca çıkarken cebrail aleyhisselam peygamberimize hacamat yaptırmasını tavsiye etmiştir.

 Sağlığımızı etkileyen bir çok rahatsızlıklar aslında zihinsel ve ruhsal kökenlidir. Kanın temizlenilmesi ile belirgin bir dönüşüm olur.İnsanın sağlıklı, üretken, verimli, düşünebilme ve davranabilme yetisi gelişir.

 Bugün hacamat islam ülkelerinin yanısıra avrupa, amerika'daki bir çok klinikte başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

 

FAYDALI OLDUĞU HASTALIKLAR
 Migren ve vücud ağrıları, ödemler, unutkanlık, konsantre olamama, halsizlik, enerji düşüklüğü, vesveseler, eklem rahatsızlıkları, bazı depresyonlar, tansiyon yükselmesi, metabolizma hızının yükselmesi, bel ve boyun fıtıkları, bazı deri rahatsızkları v.b.

 HACAMAT HANGİ DURUMLARDA YAPILMAZ
 2 yaş altı ve 70 yaş üstü olanlar, büyük ameliyatlardan sonra 1 yıl içinde, katarakt ameliyatlarından sonra, göze lazer uygulamasından sonra 1 yıl içinde, hamilelere, adet döneminde olanlara, hemofililere, kan sulandırıcı kullananlara, kalpte stend veya pil takılı olanlara, bel fıtığı ameliyatından sonra 3 ay geçmemiş olanlara, beyin ameliyatından sonra 1 yıl geçmemiş olanlara, tansiyonu aşırı düşük olanlara, kronik ishali olanlara, kalp yetmezliği olanlara yapılmaz.

  Ayrıca organ nakli geçirenlere, diyaliz hastalarına, hemofili hastalarına, yapılacak bölge üzerinde yanık, varis, egzema, ben, sedef, vitiligo izi taşıyanlara yapılmaz. Bir bölgede protez varsa protez bölgesinin üzerine yapılmaz. Buraya sülük yapmak daha uygun olur.

 

HACAMAT NASIL YAPILIR ?

HACAMATIN YAPILIŞI ÇOK BASİTTİR

 Hacamat 2 omuzumuz arasından, sırttan, başın değişik yerlerinden, alından, dizden yapılabilir.

 Hacamat ile pıhtılaşmış, pelteleşmiş, çürümüş, toksik kan vakumlama sistemi ile alınır.
 Önce yapılacak bölge batikon ile temizlenir. O bölgeye 1-3 dk vakum tutularak o bölgenin kanlanmasının artması sağlanır.

 Ardından o bölgeye steril jilet uçları ile 1mm derinlikte 0,5-1 cm uzunlukta ve 1'er cm aralıklarla kesik atılır.

 Ardından vakumlama tekrar yapılarak özel steril kupalara kirli kan toplanır. Parlak kırmızı kan gelinceye kadar o bölgeden toksin yüklü kan toplanır.

 Ardından tekrar o bölge batikon ile temizlenir.Ardından kantaron(yoksa zeytinyağı ) ile temizlenir. Açık kalması yara iyileşmesini hızlandırır. Gerekirse steril sargı bezi ile kaplanabilir.

 

 İLGİLİ TEDAVİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN MERKEZİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.

WhatsApp Destek